Strony

Jak poradzić sobie z przeziębieniem w ciąży ?

niedziela, 12 lutego 2017 6 komentarzy
Moja odporność w ciąży sięgnęła dna.. niestety przez okres rozwoju maleństwa w moim brzuszku byłam chora chyba ze trzy razy, łapała mnie co chwile do inna infekcja lub przeziębienie. Teraz już przy końcówce myślałam, że nic nie jest w stanie mnie zarazić.. pech chciał, że pan narzeczony jednego dnia wrócił z pracy z katarem i gorączką.. no i trach ! Na następny dzień zaczęło boleć mnie gardło i pociągałam nosem. Niestety w trakcie ciąży jest bardzo ale to bardzo okrojony dostęp do leków na przeziębienie.. pozostają tylko syropki odpowiednie dla kobiet w ciąży, tabletki, spray do nosa i maści. Na początku stosowałam tylko syrop i krople do nosa.. ale to pomagało na katar a kaszel ? Uporczywy i nie dający spokoju ? Nic nie pomagało.. Zaczerpnęłam wiadomości w internecie a potem skonsultowałam to z panią w aptece i co mi pomogło ? Maść, genialna bez dwóch zdań, nie miałam nigdy wcześnie takiego dobrego środka na kaszel !!!

Maść Vicks VapoRub jest stosowana w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień) kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania.
Maść lecznicza zawiera jako składniki czynne: kamforę, olejek eukaliptusowy, levomentol, olejek terpentynowy, które łagodzą dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze. Mentol i kamfora łagodzą obrzęk śluzówek małżowin nosowych oraz łagodzą kaszel poprzez działanie łagodnie znieczulające. Olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy działają pobudzająco na wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, pobudzając odkrztuszanie. Maść lecznicza na objawy przeziębienia Vicks VapoRub jest dostępna w wariantach 50g i 100g. 

Dawkowanie:
Maść do nacierania klatki piersiowej i pleców oraz do inhalacji składników lotnych. Wcierać odpowiednią ilość maści we wskazane miejsca i powtarzać 2 do 3 razy dziennie, jeśli potrzeba. Lekkie ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji parujących składników lotnych.

Sposób podawania: 
Wcierać dokładnie w skórę klatki piersiowej i pleców. Przykryć całą powierzchnię ciepłą tkaniną, dla lepszego efektu (nie stosować tworzyw utrudniających parowanie), używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji.

Słyszeliście o tej maści na przeziębienie ? Jeśli jesteście przeziębione, macie uporczywy kaszel i katar to polecam z całego serca ta maść, nigdy wcześniej jej nie stosowałam ale teraz żałuję.. najlepszy i niezastąpiony lek. Mi pomógł już po dwóch nasmarowaniach ;) Także wszystkie mamy, które teraz borykają się z problemem przeziębienia i nie mogą brać konkretnego leku szczerze polecam ! Pozdrawiam, A ♥

Komentarze

 1. Ja mam wieczny problem z katarem i notorycznymi przeziębieniami... Powinnam chyba spróbować na sobie, bo do takich testów mój organizm nadaje się idealnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, nie będziesz żałować ;)

   Usuń
 2. Tej maści używam już od wielu lat, szybko stawia na nogi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie postawiła od razu ;) świetna maść

   Usuń
 3. Maści Vics używam od dziecka, świetna żeby się wygrzać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj bardzo ;) jak się nasmarowałam to od razu było lepiej

   Usuń

Dziękuję, że jesteście tutaj ze mną. Każdy komentarz motywuje mnie do dalszej pracy ; *
Jeśli pozostawisz po sobie ślad, ja odwdzięczę się tym samym. Przyjmuję krytykę ona
też jest potrzebna, ale nie tracę czasu na przejmowanie się nią.
NIKT NIE JEST IDEALNY, PAMIĘTAJ O TYM !

Follow Us